Hakkında

Kendisini girişimci, mühendis, danışman ve futurist olarak tanımlayan Mehmet, sürekli öğrenmeye ve gelişime büyük önem verir. 8 yıldan fazla teknolojik ve yıkıcı gelişmelerle yakından ilgilenmenin yanında, 2016’dan beri Endüstri 4.0 ve dijitalleşmeye katkı sağlamak için çalışmakta ve bu konuda çeşitli konuşmalar gerçekleştirmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, makine ve gemi inşaatı mühendisliklerinden çift anadal derecesi ile mezun olur. Berlin Teknik Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak bulunur. Ayrıca, İstanbul Teknik Üniversitesi uçak uzay yüksek mühendisliği bölümünü de bitirir.

Berlin’deki öğrencilik dönemini takiben Mercedes-Benz Neu-Ulm yerleşkesinde görev alır, devamında Türkiye’ye dönerek Ford Otosan’da 3 yıl kadar motor aktarma organları biriminde program lideri olarak çalışır. Şirketteki görevinden askerlik sebebi ile ayrılıp, 6 ayda görevini tamamlar.

Takiben, İstanbul Teknik Üniversitesi kontrol ve aviyonik laboratuvarında 1 yıl kadar, makine öğrenmesi, görüntü işleme ve dronelarla ilgili araştırma yapar. Ayrıca, Eczacıbaşı – Lincoln Electric’te endüstriyel robot sistemlerinden sorumlu ürün müdürü olarak 2017 sonuna kadar çalışır.

Hayallerinin peşinden koşarak, dijital gelecek tutkusuyla, Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği’nde kurucu genel sekretere olarak görevine başlar.

Yayınlar

  • Ersin Gurel, Mehmet Ozturk, Haluk Coban, Volkan Sezer Semi-Autonomous Tank Design Which Provides In-Vehicle Driving Feeling By 3 Axis Head Movement Tracker With Automatic Enemy Detection Ability In: Otomatik Kontrol Turk Milli Komitesi, September 10–12, 2015.

Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm
 

Modül 1: Makro ve Mikro Ölçekte Endüstri 4.0

Modül 2: Strateji ve Yol Haritası

Modül 3: CxO seviye ne yapmalı?

Modül 4: Sadece üretim mi?

  • Ya Hukuk, Eğitim, Ticaret, Ulaşım, Tarım, Tıp?

Modül 5: Dijital Dönüşümün Bireyden Topluma Etkileri

Modül 6: Kariyer – Mesleklerin Evrimi (Üniversite)

Modül 7: Dijital Türkiye

Blokzincirinin (Blockchain) Tartışmasız Potansiyeli
 

Eğitim detayları hakkında tarafımızdan bilgi alabilirsiniz.

Şirket İçi Girişimcilik
 

Eğitim detayları hakkında tarafımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ürün Geliştirme ve Yönetimi

 

Eğitim detayları hakkında tarafımızdan bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Konuları

Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm Blokzincirinin (Blockchain) Tartışmasız Potansiyeli Şirket İçi Girişimcilik Ürün Geliştirme ve Yönetimi