Hakkında

Filiz Tosyalı, lise eğitimini Çanakkale’de tamamladıktan sonra, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. 2 yıl Saral Eğitim Kurumlardan Türkçe dersi aldı. İyi derecede İngilizce, günlük yaşamını sürdürecek kadar İspanyolca biliyor. Doğanın Öyküsü, Dinler ve Irklar Tarihi, Manager Kinder Garden, Denge The International Coaching Academy, International Coaching Life Institute, Torrance Enstitüsü Üstün Zekalilar Eğitimi ve Torrance Media İngilizce; sertifikalarına üniversite eğitiminden sonra sahip oldu. 70 eser verdi. Kitapları İngilizce ve Almanca’ya çevrilerek yayımlandı. Çeşitli ödüller aldı.

Eserlerini vermeye devam ederken, Milliyet, Güneş, İngiltere Açık Gazete ve Junior’da uzun yıllar köşe yazıları yazdı. Halen Belçika Binfikir Gazetesinde köşe yazarı olarak devam ediyor. Amerika‘da yapılan yazarlık eğitimlerini ve eğitim şekillerini yerinde inceledi, öyküyü kurgulama sistemlerini geliştirerek, kendi eğitim sistemini (R.A.Y sistemini) yazarlık eğitimlerinde kullanmak üzere detaylandırdı. “Su Kabağı” “Onur Güvener Öykü Anlatı Yarışması” “Doğanın Öyküsü“ “Çocuğuma Okuma Aşkı Nasıl Veririm“ “Ben Böyle Bilmiyordum“ onun yazar yetiştirdiği, yazarların sistemi öğrenerek devam ettirdiği çalışmalarının yan projeleri arasında.

Amerika, Bodrum ve İstanbul’da yaşamını sürdüren yazar; yazarlık ve kişisel gelişim eğitimleriyle bir çok kişiye ve kurumu yararlı çalışmalar yaptı. Doğa Kolejlerinde kuruluştan sonraki ilk danışman olarak bütün okullarda yazarlık eğitimine de devam etti. Milli Eğitim ve STKlarda çok sayıda çalışmalar yaptı. Urfa Belediyesi, Denizli Valiliği, Zonguldak Belediyesi ile 1. EDEBIYAT FESTİVALLERİNİ hazırladı, yazarların ve yetiştirdiği yazarların halkla buluşmasını sağladı. İstanbul’da Profesyonel radyolarda, Kent TV‘de ekran karşısında eğitim vererek pratik kazandırdığı, metin ve günün öyküsünü yazabilen, 40 genç yetiştirdi. Eğitimi alan katılımcılardan kitaplarını yayımlatarak yazar kimliklerini kazananlar yazarlık yaşamlarına devam ederken güzel eserler yarattılar.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in desteği ile Yazar Filiz Tosyalı Kütüphanesi 2018 yılında açılarak okuyuculara sunuldu.

Yazarlığa Giriş Eğitimi

 

Detaylar eklenecek.

Yazarlık Eğitimi

Detaylar Eklenecek.

İleri Yazarlık Eğitimi
 

 

Detaylar eklenecek.

Eğitim Konuları

Yazarlığa Giriş Eğitimi Yazarlık Eğitimi İleri Yazarlık Eğitimi