Hakkında

1967 yılında doğan Kenan GÜLER, 1987 yılından bu yana Gümrük Müşavirliği alanında çalışmakta olup 1988 yılında Gümrük Müşavir Yardımcısı, 1993 yılında Gümrük Müşaviri olmaya hak kazanmıştır. 1996-1999 yılları arasında Avrupa’ nın çeşitli ülkelerinde gümrük ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren şirketlerde çalışmıştır. 1999 yılında kendi şirketini kuran GÜLER, halen Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş.’ nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda %100 yerli sermayeli Türk şirketleri olan Atez Yazılım Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Londra’da kurulmuş olan Chain & Chain Technologies Limted. firmasının kurucu ortağıdır. Ülkemizde ve dünyada, alanında ilk ve tek milli Blockchain Trade Platformu (BTP) Blockchain teknolojisini kullanarak uluslararası ticarette kullanılan belgeleri ve tedarik zincirinde gerçekleşen hareketlere ait kayıtları dijital bir kayıt defterinde kaynağı değiştirilemez ve kesin olarak bilinecek şekilde tutan bir platform yazılımıdır. BTP yazılımının pilot uygulamaya alınması için geliştirilme çalışmaları, elde edilen know-how ve teknoloji transferi temel alınmak sureti ile ATEZ Yazılım Teknolojileri A.Ş. İstanbul ofisi ile Chain & Chain Teknoloji Ltd.’ nin Londra ofisi katkıları ile sürdürülmektedir. Dünya Gümrük Örgütü, İngiltere İhracat Enstitüsü gibi birçok uluslararası ve ulusal eğitim merkezlerinde birçok eğitime katılmıştır. İngiltere İhracat Enstitüsü üyeliği bulunan GÜLER, enstitünün Uluslararası Ticaret Danışmanlığı programını başarıyla tamamlayarak CITA (Certified International Trade Advisor) unvanına sahip olmuştur. Ayrıca Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı Üst Düzey Yönetici Sertifikasyonuna sahiptir. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası Ticaret Ana Bilim Dalı, Uluslararası Ticaret (Tezli-Türkiye’de Dahilde İşleme Rejimi ve Avrupa Birliği Mevzuatına Uyum) Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Aynı üniversitede Dış Ticaret Enstitüsü, Uluslararası Ticaret Doktora Programında “Uluslararası Ticaretin Dijitalleşmesi ve Sanayi Akımlarının Etkisi: Endüstri 4.0 Devrimi Üzerine Bir Araştırma” konusunda tez hazırlamış ve Doktorasını tamamlamıştır. GÜLER, aldığı eğitimlerin yanı sıra Gümrük İşlemleri, Lojistik süreçleri ve Ticaretin Yeniden Yapılandırılması konularında birçok resmi, özel kurum ve üniversitelerde eğitimler vererek deneyimlerini paylaşmaktadır. Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) Gümrüklerde Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu kurucu üyeleri arasında yer alan Kenan GÜLER’ in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş. OECD’nin 2016 Bölgesel Raporunda Gümrükte Etik Yaklaşımı çalışmalarıyla bir başarı öyküsü olarak yer almıştır. GÜLER, iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Uluslararası Ticaretin Dijitalleştirilmesi

Süre: 

Katılımcı Sayısı: en az 10 en fazla 20 katılımcı

Eğitim İçeriği: 

Ana tema emeğin üretimi ve toplumsal yapının şekillenmesi, ürün, ürünün uluslararasılaşması ve tüm üretim faaliyetlerinin ölçeklendirilmesi üzerine kurulmuştur. Teknoloji, bilgi toplumunun en önemli etmenini oluşturmakta, bilginin kullanılabilirliği teknolojinin benzersiz bir şekilde işlev görmesi ile mümkün olmaktadır.

Temel Kazanımlar

Dijitalleşen uluslararası ticarette;

  • Stratejik ve müşteri odaklı düşünme
  • Müşteriyi anlama
  • İhtiyaç analizi yapabilme
  • Çözüm üretebilmek

Detaylar için tıklayınız.

Blockchain Teknolojisinin Tedarik Zinciri Uygulamalarında Kullanılması

Süre:

Katılımcı Sayısı: en az 10 en fazla 20 katılımcı

Eğitim İçeriği:

Hayatımıza Bitcoin ile giren Blockchain teknolojisi Bitcoin den daha da yıkıcı bir hızla küresel ekonomiyi şekillendirmeye başlamış durumda.

Blockchain Teknolojisi ve diğer teknolojileri diğer gelişmiş ülkelerden satın alıp kullanmayı mı tercih edeceğiz yoksa birçok ülkeden önce davranıp oyun kurucu rolünü üstlenerek bu teknolojileri ihraç eden mi olacağız?

Temel Kazanımlar

  • Blockchain kavramını ve uygulamalarını daha iyi anlayabilmek
  • Blockchain teknolojisi ile farklı sorunları çözmek için yepyeni bir bakış açısı ve anlayışın benimsenmesi
  • Dün yaptığımız uygulamaları iyileştirerek değil, yerine tamamen yenisini koyacak (yıkıcı) sistemler üzerinde çalışılması.

Detaylar için tıklayınız.

Eğitim Konuları

Uluslararası Ticaretin Dijitalleştirilmesi Blockchain Teknolojisinin Tedarik Zinciri Uygulamalarında Kullanılması

Courses

ID Course Name Duration Start Date
EKONOMİ-1Ekonomi3 HaftaMayıs 12, 2019
EV8Girişimcilik1 AyTemmuz 10, 2020